Subscribe:

13 Ekim 2019 Pazar

İşletme Sahibi Olup İnternette Satış Yapmak İsteyenlerin Dikkatine

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler geleneksel ticaret yapma şekillerini de beraberinde etkilemiştir ve etkisi gün geçtikçe farklı boyutlara ulaşmaktadır.  Elektronik Ticaret (E-Ticaret), yeni nesil ticaret yöntemi haline gelmiştir. Hayatta kalabilmek için şirketlerin bilişim teknolojilerini en etkin şekilde kullanması gerekli hale gelmiştir. İşletmeler rekabet ortamında elektronik ticareti bir fırsat ve silah olarak görmeye başlamıştır. Sanal mağazalar oluşturarak müşteri kitlesini etkilemeye çalışmaktadır. Elektronik Ticarete derinlemesine girmeden ona zemin oluşturan internet ekosistemini ve bazı kavramları anlamak önem arz etmektedir. Elektronik ticaretin en sık kullanılan türü B2C yani İşletmeden Tüketiciye elektronik ticaret hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Yüksek Lisans Projem olan İşletmeden Tüketiciye Elektronik Ticaret projesinde uygulamaya konu olarak bir ayakkabı firması ele alınmıştır. Proje ile ilgili yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
İçerisinde bulunduğumuz çağda ticaret yapma şekilleri büyük bir değişime uğramaktadır. Şirketlerin de hayatta kalabilmeleri ve farklı firmalarla rekabet edebilmeleri için çağımızın ticaret şekillerine adapte olmaları gerekmektedir. İnternetin yaygınlaşması ile beraber elektronik ticaret adı verilen bir ticaret türü ortaya çıkmıştır. Gün geçtikçe de hızla yaygınlaşmaktadır. Çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasının altında işletmelere ve tüketicilere sağladığı fırsatlar, faydalar, kolaylıklar ve farklı kazanç yollarını neden olarak gösterebiliriz. Bilişim teknolojileri hızla gelişirken buna bağlı olarak e-ticaret ile ilgili özellikle sosyal medya ağlarında yeni yöntemler ve uygulamalar çıkmaktadır. Dolayısıyla işletmeler de sadece e-ticareti kullanmakla kalmayıp web programlama teknolojilerini takip etmeli ve değişen tüketici beklentileri doğrultusunda teknolojilerini ve altyapılarını geliştirme amacını gütmelidirler. Sanal pazar yerlerinde de doğru bir şekilde yer alma ve ürünlerini pazarlamayı bilmelidirler.
Eğer işletme sahibi iseniz veya yeni bir işletme kurmayı planlıyorsanız, sanal ortamda online olarak ticaret yapabilmek için danışmanlık vermeye ve iş yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Özellikle yüksek lisans projesi oluşturma sürecinde edindiğimiz teorik bilgiler ve uygulamada kullandığımız pratik tecrübelerle işletmenizi daha da büyütebilir, ileriye taşıyabiliriz.


0 yorum:

Yorum Gönder