Subscribe:

10 Mayıs 2015 Pazar

FEBİTEK olarak Nisan Ayında Yaptığımız Etkinlikler

FEBİTEK Öğrenci Topluluğu olarak dolu dolu bir dönem geçiriyoruz. Bu yazımda da nisan ayında yaptığımız etkinlikler ile ilgili bir yazı yazma ihtiyacı hissettim.

8 Nisan Çarşamba günü Elektrik Port Kariyer Günleri kapsamında üniversitemizdeydi. Misafirlerimiz birbirinden güzel konulara değinerek bizleri bilgilendirdiler. İlgili firmalar ve değindikleri konu başlıkları şu şekildeydi.
2M Kablo - Satış Mühendisliği'nin Şifreleri
EAE - Alçak Gerilim Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri
Tescom - Türkiye'de Kesintisiz Güç Kaynakları Sektörü

Sunumların sonunda kariyer port oturumu yapılarak sorulara cevaplar alındı. Aynı zamanda firma yetkilileri firmalarında staj yapabilecek kişileri analiz ettiler ve değerlendirdiler.
15 Nisan'da ise İnternet Haftası dolayısıyla üniversitemizde bir panel gerçekleştirdik. 
İnternet Haftası toplumda internet kültürünü yaymak, internet bilincini oluşturmak, interneti tanıtmak, büyütmek, yeni projeler başlatmak, sorunları ve çözüm yollarını tartışmak, kısaca interneti Türkiye gündemine yerleştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye internetinin gündemindeki sorunları tartışmak, özellikle yönetişim, yasal düzenlemeler, serbestleşme, internet ve telekom sektörünün gelişimi, iş yaşamı, eğitim, kültür ve demokrasi boyutlarını gündeme getirmek; bireysel güvenlik, internetin güvenli kullanımı, mahremiyet, bilgi güvenliği, sosyal ağlar, ve Bilgi Toplumu kavramlarıyla tüm toplumu tanıştırmak, bu İnternet Haftası için seçtiğimiz önemli bir hedeftir.

Panelist olduğum bu etkinlikte "Internet of Things" kavramına değinerek internet ile ilgili görüşlerimi paylaştım.

Panel Moderatörümüz
Nurhayat Varol

Panelistlerimiz
Sadık Dereköy
Öznur Ergin
Öznur Temur
Emirhan Arslan


21 Nisan Salı günü saat 13.00'da başlayan bir diğer etkinliğimizde yenilikçi teknolojiler hakkında genel anlamda bilgi sahibi olundu ve Netaş'ta kariyer olanakları fırsatları anlatıldı.

Netaş, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967’den beri sahip olduğu yetkinlik, geniş bilgi ve güçlü deneyimle iş verimliliğinin artışı için çalışan Netaş, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, güçlü bir birikime sahip yeni nesil ArGe biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.
Etkinliklerimize katılan tüm misafirlerimize buradan da teşekkürlerimi sunuyor ve organizasyonlarda yer alan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

0 yorum:

Yorum Gönder