Subscribe:

17 Temmuz 2014 Perşembe

OneDrive Depolama Alanı

Microsoft, bir kaç ay önce SkyDrive adıyla bilinen kişiye özel bulut depolama servisinin OneDrive adıyla hizmete girdiğini duyurmuştu.(2014 yılının ocak ayında Microsoft'un İngiliz medya kuruluşu BSkyB ile olan isim hakkı davasını İngiliz yüksek mahkemesini kararı sonucu BSkyB'nin kazanmasıyla Microsoft bu hizmetin adını Microsoft OneDrive olarak değiştirmişti)
Bizler OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanma imkanı sunuyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.
Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66’sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69’u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.
Microsoft yakın zamanda 7 GB'lık ücretsiz depolama alanını 15 GB'a çıkardığını duyurmuştu. Bu durum ise Temmuz ayı içerisinde kullanıcıların hesaplarına yansımış görünüyor.

Onedrive kullanıcı değilseniz buraya tıklayarak ilgili bağlantıya ulaşıp bu depolama alanını kullanabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder