Subscribe:

29 Mart 2014 Cumartesi

KAYED ile Beraber Yaptığımız Etkinlik

Bu yazıda, 29 Mart 2014 cumartesi günü KAYED(Kan Arıyorum Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) ile birlikte düzenlediğimiz eğitimden özetle bahsedeceğim.
YazılımHerYerde platformu olarak temel amacımız toplumda yazılım hakkında farkındalık oluşturmak. Kayed de belli aralıklarla bu tarz eğitimler gerçekleştiriyor. İlk defa yazılımla ilgili bir eğitim organize etti. İlerleyen dönemler Kayed'le birlikte çeşitli eğitimler düzenleyeceğiz. Bu bir başlangıç oldu. Toplumun her kesiminden kişiler bu etkinliklere katılacağı için bizler açısından büyük bir önem taşımaktadır.
Kayed'in misyonu; Toplumda kan bağışı yapmak, acil durumlarda daha duyarlı olmak için çalışmalar yapmak, özellikle sağlık alanı olmak üzere gerekli olan tüm zamanlarda fedakârlık hissini geliştirmek ve yaş gözetmeden he türlü eğitime destek vermektir.
Etkinlik 2 oturumda gerçekleşti. İlk oturum, "Yazılımın Önemi" konu başlığında olup bilinçlendirme ve bilgilendirmeye yönelikti. 2. oturum, "Microsoft Teknolojilerine Giriş" sunum başlığında olup, windows phone,windows 8, azure gibi teknolojilerden detaya girmeden bahsedip, dreamspark ve açık akademi programları hakkında bilgilendirdik. 2. oturumu MSP +Yavuz Selim Ulucan  arkadaşım ile birlikte yaptık.
Eğitimin yapılmasında büyük katkıları olan Kayed Başkanı Murat Özekinci ve Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Danış'a girişimlerinden dolayı teşekkür ederiz :)

0 yorum:

Yorum Gönder